MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL DAY 3

0
291

 

DB BERDAN: İşte merakla beklediğim defile! “Bu gerçek hayat mı yoksa sanal mı?” sorusunun cevabını koleksiyon boyunca bize düşündüren DB Berdan 2017-2018 Sonbahar-Kış koleksiyonu için sosyal medyayı konu aldı. Hayaller, gerçekler, güç, güçsüzlük, entrika!  Ultra bol silüetler, korseler ve volanlar çokça görülmektedir. Tasarımların haricinde, defile sırasında kullanılan müzikler de tasarımlarla tam bir bütün olmuştu bence.

TUVANAM:  Kendine has dokunuşlarla zenginleştirilmiş tasarımlarıyla ünlü tasarımcı, bu koleksiyonu ile göz doldurdu. Senfoni orkestrası eşliğinde sunulan koleksiyon Emek Sineması’nda gerçekleşti.

NİYAZİ ERDOĞAN: Sweatshirt ve eşofman tarzı parçaların çokça yer aldığı bu koleksiyonda rahatlığın hedeflendiğini söyleyebilirim. Bu tarz atletik parçalarda benim her zaman tercihim siyah, beyaz ve griden yana olduğu için bu koleksiyonu da çok beğendim.

BASHAQUES: Sanat ve modayı tasarımlarında birleştiren Başak Cankeş, bu koleksiyonuna “Balerinin Sıraltındaki Hayali” adını verdi. Müzikler ve ışıklar kısacası ambiyans çok güzel ve farklıydı. Çini desenlerinin kıyafetlerde yer alması çok ilgi çekiciydi. Üçüncü günün son defilesinde giyilebilir sanatın en iyi örneklerinden birini izleme şansı yakaladığım için çok mutluyum.

 

 

**Fotoğraflar MBFWI’nin internet sitesinden alınmıştır.**