THE GRAMMYS 2017

1
206

Geçtiğimiz günlerde Los Angeles’taki Staples Center’da gerçekleşen 59. Grammy Ödülleri, sahiplerini buldu. James Corden’ın sunduğu tören öncesi kırmızı halıda şıklık yarışı yaşandı. İlk olarak Beyoncé‘nin performansını çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Eğer hala izlemediyseniz, mutlaka izlemelisiniz. Şimdi de kırmızı halı görünümlerine bir bakalım:

In the past days, the 59th Grammy Awards, held at the Staples Center in Los Angeles, found their owners. Before the ceremony ,presented by James Corden, there was an elegance race on the red carpet. First, I want to say that I liked Beyoncé‘s performance very much. If you still haven’t watched it, you should watch it asap. Now let’s take a look at the red carpet looks:

1- Rihanna: Göbek bölgesindeki dövmeleri açıkta bırakacak şekilde tercih ettiği Armani Private kıyafetiyle kırmızı halıda boy gösterdi.

1- Rihanna: She showed up in red carpet with her Armani Private dress, which left her tattoos open.

2- Lady Gaga: Super Bowl’daki sahne şovuyla hafızalara kazınan Lady Gaga, bu sefer de Grammy ile gündemde. Göğüslerinin bir bölümünü ve göbeğini açıkta bırakan bolero, mini şort ve diz üstü çizmeden oluşan kıyafeti gecenin en dikkat çeken görüntülerinden biri oldu.

2- Lady Gaga: Lady Gaga, who has been memorized by her stage show at Super Bowl, is now on the agenda this time with Grammy. The bolero, which left some parts of the breasts and the breast open, the mini-shorts and high knee boots were one of the most eye catching look from that night.

3- Jennifer Lopez: Bu sezon neredeyse her markada rastladığımız pembenin, en güzel tonlarından birini Ralph& Russo tasarımı elbisesiyle Jennifer Lopez’de gördük. Bence çok güzel gözüküyor.

3- Jennifer Lopez: We saw one of the most beautiful shades of pink, we’ve seen in almost every brand this season, in Jennifer Lopez with Ralph & Russo design dress. I think she looks very nice.

4- Katy Perry: Yeni şarkısı “Chained to the Rhythm” i ilk kez seslendiren Katy Perry’nin saç ve makyajı gayet güzel duruyor fakat kıyafetindeki tek beğendiğim şey renkleri.

4- Katy Perry: Katy Perry took to the Grammy stage Sunday night to perform her new single “Chained to the Rhythm” live for the first time. Her hair and make-up look pretty good, but the only thing I like about her gown is it’s colors.

5- Paris Jackson: En sevdiğim markalardan biri Balmain olduğu için bu elbiseye tabiki de ba-yıl-dım.

5- Paris Jackson: Because one of my favourite brand is Balmain, I absolutely love this dress.

6- Adele: Grammy’sini Beyoncé ile paylaşmak için ikiye ayıran Adele, yeşil Givenchy elbisesi ile kırmızı halıda boy gösterdi.

6- Adele: Adele divided her award into two to share with Beyoncé. She showed up in a red carpet with a green Givenchy dress. 

7- Chrissy Teigen: Siyah renk benim için vazgeçilmezdir. Chrissy Teigen’ın elbisesini beğendim çünkü rengi ve detayları bence çok güzeldi.

7- Chrissy Teigen: Black color is indispensable for me. I liked Chrissy Teigen’s dress because I think the color and details are very beautiful.

**Fotoğraflar Vogue’dan alınmıştır./Images were taken from Vogue.**

 

Comments are closed.